Bez kategorii,  Kulinarne Trójmiasto

Biały Kot – Gdynia | Kulinarne Trójmiasto

 

Nazwa: Biały Kot

Adres:  ul. Władysława IV 7-15, Gdynia

Kategoria: Kocia kawiarnia

 

       Historia kocich kawiarni ma azjatyckie korzenie. Pierwsza tego rodzaju kawiarnia powstała pod koniec lat 90. w Tajwanie (Cat Flower Garden). Szybko stała się wielką atrakcją i przyciągnęła tłumy turystów z całego świata. Potem kocie kawiarnie zaczęły powstawać w USA, Australii i Wielkiej Brytanii, a w Polsce pierwszą kocią kawiarnię otwarto w Krakowie w 2015r. 

Biały Kot to raj dla miłośników kociaków! Cała kawiarnia wypełniona jest zabawkami, drapakami i innymi akcesoriami dla tych przesłodkich zwierząt. Po wejściu od razu mamy ladę i tablicę z menu. Zamawiamy, płacimy i zostajemy zaproszeni do głównej zamkniętej sali kawiarni, czyli rewiru kotów. 😀 Koty jak koty, każdy ma swój charakter. Podczas mojej wizyty obecne były 3 koty. Jeden, który trochę się bał, nie chciał raczej być głaskany i szybko wskoczył na samą górę i zasnął. Drugi dał się pogłaskać, ale jakoś nie był zainteresowany dłuższą interakcją ze mną. Na szczęście był jeszcze jeden, śliczny, szukający kontaktu, ciekawski kotek! 🙂 Od razu wskoczył mi na stół żeby się poznać. Dał się głaskać i nawet zamruczał. Na każdym stoliku był regulamin, co wolno, a czego nie wolno robić w kawiarni. 

Zamówiłam kawę, która okazała się niestety przeciętna, ale za to placek z rabarbarem i kruszonką był przepyszny.  Polecam to miejsce. Kawa i ciasto w towarzystwie kotów to dla miłośników tych zwierzaków duża przyjemność. 🙂

Pamiętajmy jednak o tym, że koty to żywe stworzenia i przestrzegajmy regulaminu. Ostatnio właściciele kawiarni zdecydowali go zmienić. Z powodu ignorowania przez rodziców upomnień personelu, teraz dzieci poniżej 6. roku życia nie mają wstępu do kawiarni. Ja osobiście całkowicie się z tym zgadzam, koty to nie zabawki!